domowe metody przedluzania rzes

4 Domowe zabiegi wzmacniające rzęsy

Oczy dodają twarzy uroku, a piękne i długie rzęsy sprawiają, że wyglądają one jeszcze bardziej zalotnie i powabnie. Grube rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Czasem, żeby to marzenie spełnić potrzebny jest tusz do rzęs. Istnieją jednak naturalne sposoby pielęgnowania rzęs, które sprawią, że będą one grube i długie. Oto 4 domowe sposoby na pielęgnację rzęs – sprawdź je.

Do domowej pielęgnacji potrzebne są:

– olejek rycynowy
– patyczek kosmetyczny
– wazelina

1. Olejek rycynowy

Najlepszym sposobem na wzmocnienie rzęs, jest używanie olejku rycynowego. Można go kupić w aptekach. Do tego zabiegu potrzebny będzie patyczek kosmetyczny. Można wykorzystać starą szczoteczkę od tuszu, którą wcześniej trzeba dokładnie oczyścić. Szczoteczkę lub patyczek należy zamoczyć w oleju rycynowym, otrząsnąć z jego nadmiaru i delikatnie przesmarować rzęsy. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy specyfik nakłada się na noc, na dokładnie oczyszczone włoski. Olejkiem można też smarować brwi w celu pogrubienia ich, odżywienia i nadania im ciemniejszego koloru.

Rzęsy, jak włosy na głowie potrzebują witamin, aby mogły rosnąć. Olejek rycynowy zawiera witaminy A i E. Dzięki nim rzęsy stają się grubsze i mocniejsze.

2. Wazelina

Co jakiś czas powinno się smarować rzęsy odrobiną wazeliny. Zapobiega ona łamliwości oraz wysuszaniu rzęs. Rzęsy staną się grubsze i wzmocnione.

3. Demakijaż

W pielęgnacji rzęs podstawą jest dokładny demakijaż. Niezmyty tusz sprawia, że włoski stają się łamliwe i słabe. Rzęsy odrastają dłużej niż włosy (około 120 dni), dlatego ich pielęgnacja jest bardzo ważna. Nie należy trzeć oczu. Skórę wokół oczy powinno myć się delikatnie. Należy pamiętać, aby przed snem zawsze zmyć makijaż. Nie można pominąć faktu, iż częste stosowanie maskar i eyelinerów wysusza rzęsy.

4. Odżywka

Można również zainwestować w profesjonalną odżywkę do rzęs, która nawilży je i wzmocni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *