pielegnacja rzes

Codzienna pielęgnacja rzęs

Długie, gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda może pochwalić się naturalnymi, pięknymi rzęsami i hipnotyzującym spojrzeniem. Część kobiet ma genetycznie rzadkie lub krótkie rzęsy, u niektórych są one osłabione z powodu choroby lub przeciążone po zabiegach stosowania henny czy przedłużania rzęs. Ważna jest zatem ich codzienna, odpowiednia pielęgnacja oraz suplementacja.

Podstawową kwestią jest pielęgnacja. Myjąc twarz należy delikatnie obmywać oczy i w żadnym wypadku nie trzeć skóry powiek, bo może prowadzić to do łamania czy nadmiernego wypadania rzęs. Zmywając makijaż należy wybierać preparaty do tego przeznaczone, które są odpowiednio delikatne, nie sklejają i nie podrażniają wrażliwej okolicy oczu.

Warto stosować też preparaty pielęgnacyjne przeznaczone do rzęs – na przykład odżywki i specjalne olejki regeneracyjne oraz stymulujące porost włosów. Obecnie na rynku znaleźć można szereg takich preparatów, wśród których szczególnie popularny jest olej rycynowy. Słynie on z szeregu właściwości takich jak: wspomaganie wzrostu rzęs, zagęszczanie rzęs, przeciwdziałanie wypadaniu, a także z ich kompleksowej regeneracji. Do pielęgnacji rzęs oprócz olejku rycynowego należy wybierać preparaty zawierające witaminy: A, B, D, E oraz żelazo i cynk. W przypadku, gdy stosowanie dedykowanych olejków i odżywek jest niewystarczające, warto sięgnąć też po witaminy i suplementy diety zawierające wspomniane już witaminy i minerały.

Pamiętajcie, że zdrowe, zadbane rzęsy dodają uroku i sexapilu. Dlatego warto o nie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *