jak malowac rzesy porady

Jak malować rzęsy – porady

Wydaje się, że malowanie rzęs to nic skomplikowanego. Wystarczy przecież przeciągnąć po nich kilkakrotnie tuszem i gotowe. To częściowo prawda. A dlaczego częściowo? Wszystko zależy od tego na jakim efekcie końcowym nam zależy. Jeśli chcemy nieznacznie podkreślić kolor rzęs, to rzeczywiście wystarczy. Jeśli natomiast chcemy maksymalnie podkreślić rzęsy i sprawić, że będą wyglądały zjawiskowo trzeba się jednak trochę postarać i użyć odpowiedniej techniki oraz kosmetyków.

Makijaż rzęs wykonujemy dobrej jakości tuszem, świeżym z oczyszczoną wcześniej szczoteczką. Przykładamy szczoteczkę tak, by dobrze wniknęła w rzęsy i lekko zygzakowatymi ruchami poruszamy nią delikatnie w lewo i w prawo tak, by tusz dokładnie pokrył każdy włosek. Dolną linię rzęs malujemy natomiast szczoteczką trzymaną pionowo. Czynność malowania rzęs wykonujemy co najmniej dwukrotnie uważając, aby włoski nie skleiły się. Sklejone rzęsy są bowiem mało efektowne i kojarzą się głównie z makijażem lat ’60 XX wieku. Dziś już tak nikt się nie maluje. Jeśli zdarzy się, że rzęsy się jednak skleją, można spróbować rozdzielić je specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką. Znajdziecie je w każdej drogerii.

Tuszowanie rzęs to jeden z elementów codziennego makijażu. Jeśli dobrze opanujemy sztukę ich malowania, będzie to dla nas prosta i szybka czynność. Nie zaszkodzi również zastosować kilku makijażowych trików, które w znaczący sposób wpłyną na makijaż oka wydłużając czy utrwalając efekt tuszowania. Materiał na ten temat znajdziecie również w naszych poradach. Zachęcamy do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *