Malowanie rzęs – makijażowe triki

Nie są skomplikowane, ani nie wymagają dużych nakładów finansowych. Dzięki nim można uatrakcyjnić wygląd rzęs tak, że będą wyglądały jeszcze lepiej niż zwykle. O czym mowa? O makijażowych trikach na piękne rzęsy. Sprawdź co możesz zrobić, aby Twoje rzęsy wyglądały zjawiskowo.

Oto sprytne sposoby na piękny makijaż rzęs:

  • Do podkręcenia rzęs można wykorzystać zalotkę. W jaki sposób to zrobić? Po pierwsze, zalotkę stosuje się przed pomalowaniem rzęs. Aby wzmocnić i utrwalić efekt podkręcenia można przed użyciem ją podgrzać, np. ciepłym powietrzem z suszarki do włosów. Należy tylko uważać, czy nie jest zbyt gorąca, bo wtedy łatwo o poparzenie.
  • Aplikując tusz do rzęs na szczoteczkę nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, tylko delikatnie – ruchem skrętnym – przekręcić szczoteczkę w opakowaniu z tuszem. W taki sposób na szczoteczkę trafia więcej tuszu, a on sam nie jest niepotrzebnie napowietrzany. Pamiętać bowiem należy o tym, że napowietrzony tusz szybciej wysycha i staje się bezużyteczny.
  • Zabrudzenie tuszem do rzęs skóry w okolicach oka to zmora większości kobiet. Takie zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą patyczka do uszu z odrobiną płynu do demakijażu. W większości przypadków ten trik doskonale je usuwa. Można też zapobiec takim zabrudzeniom używając np. chusteczki higienicznej. Wystarczy przed malowaniem oczu przyłożyć ją pod linię. Ewentualne zabrudzenia powstałe podczas malowania trafią wtedy na chusteczkę, a nie na skórę.
  • Aby uzyskać efekt wyjątkowo gęstych rzęs, pomiędzy nakładaniem pierwszej i drugiej warstwy tuszu, można przypudrować rzęsy transparentnym pudrem. Dzięki temu nabiorą objętości, a jednocześnie makijaż rzęs będzie utrwalony dłużej.
  • Pamiętać należy również o doborze odpowiedniego koloru tuszu do rzęs. Większość kobiet wybiera czarny, a niewiele z nich wie, że na przykład dla kobiet o blond i rudym kolorze włosów idealny jest tusz w kolorze brązowym. Wybierając się do klubu czy na bal sylwestrowy można również poeksperymentować z innymi, bardziej odważnymi kolorami – niebieskim, zielonym lub też brokatowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *