pielegnacja_dloni

Właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci

Co zrobić by dłonie i paznokcie były w dobrej kondycji i cieszyły pięknym ,zdrowym wyglądem? Wiele kobiet narzeka na słabe, łamliwe i kruche paznokcie. Przyczyn tego stanu może być wiele ,zaczynając od braku witamin w organizmie kończąc na niewłaściwej pielęgnacji i zbyt dużego i długotrwałego działania detergentów.

Istnieje na szczęście kilka sposobów by zregenerować dłonie. Najważniejsze by w miarę możliwości jak najmniej narażać na bezpośrednie działanie środków chemicznych . Wszelkie czynności które mogły by spowodować rozdwajanie, łamliwość paznokci należy wykonywać w rękawiczkach.

 
Obecnie na rynku dostępna jest cala gama kosmetyków wzmacniających płytkę paznokci . Aplikacja tzw. odżywek jest bardzo prosta. Często są one w formie ”bezbarwnego lakieru”, który utwardza paznokcie. Poleca się stosowanie odzywek regularnie przez min. miesiąc. Odżywki wzbogacane są przede wszystkim o : ceramidy, wapń, krzem, kompleks witamin (A, E i B5,) olejek rycynowy czy wyciąg z kiełków pszenicy.

 
Innym domowym sposobem, odbudowującym paznokcie jest moczenie dłoni w oliwie. Oliwę można wzbogacać dodatkowo o witaminy : A i E. Taką” kąpiel „ należy wykonywać w lekko podgrzanej oliwie raz w tygodniu przez kilkanaście minut .

 
Ważna rolę pełnia witaminy, które w sposób naturalny mogą być dostarczane do naszego organizmu poprzez odpowiednia dieta. Dla wzmocnienia płytki paznokcia ważna jest witamina B5 , której źródłem są żółtka jaj, produkty zbożowe, drożdże, ryby, ziemniak i warzywa strączkowe. Źródłem witaminy A jest natomiast : marchew, liście brokułu, słodkie ziemniaki szpinak, dynia, kapusta. Sam smak i zdrowie!

 
Wzmacniająco działają również suplementy diety bogate w minerały i witaminy a także bardzo popularne :skrzyp i pokrzywa, cynk, miedź. Pierwsze efekty odbudowy paznokci można zauważyć po systematyczniej miesięcznej kuracji. Funkcję ochronna ,a także odżywczą pełnić będą kremy do rąk, które powinny być aplikowane kilka razy dziennie , ze wskazaniem na dokładne wsmarowywanie w płytki i skórki wokół paznokcia. Na przebarwione paznokcie poleca się wmasowywanie soku z cytryny ,nawet kilka razy dziennie. Efekt rozjaśnienia widoczny będzie już po kilku dniach.

 
Dopełnieniem będzie profesjonalnie wykonany manicure oraz dodatkowe zabiegi na dłonie z użyciem odżywczych maseczek czy parafiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *