pielegnacja rzes porady

Właściwa pielęgnacja rzęs

Rzęsy to bardzo delikatne włoski, które są płytko osadzone w skórze właściwej (na głębokości około 2 mm). Ich korzenie są równie delikatne i cienkie, dlatego są podatne na wypadanie. Z tego powodu bardzo ważna jest ich właściwa pielęgnacja – zobacz jak właściwie pielęgnować rzęsy i bądź piękna każdego dnia. Dbaj o rzęsy…

Odżywianie:

Rzęsy potrzebują odżywienia, nawilżenia i wzmocnienia. Aby je wzmocnić można korzystać ze specjalnych odżywek, kremów regeneracyjnych lub serów pobudzających. Innym sposobem jest olejek rycynowy, który dostępny jest w każdej aptece. Każdą z tych kuracji najlepiej stosować na noc. Preparat należy delikatnie nakładać na całej długości rzęs patyczkiem kosmetycznym lub szczoteczką (może być to szczoteczka do rozczesywania rzęs). Nie powinno się przesadzać z ilością produkt. Rano przed wykonaniem makijażu trzeba zmyć resztki odżywki płynem do demakijażu.

Demakijaż:

Podczas demakijażu trzeba pamiętać, iż rzęsy są bardzo łamliwe i delikatne. Należy usuwać z nich zaschnięty tusz i nie powinno się kłaść spać w makijażu. Wytuszowane rzęsy są podatne na połamania, a na ich odrośnięcie trzeba poczekać. Rzęsy, tak jak włosy na głowie wypadają naturalnie. W miejsce starej rzęsy wyrasta nowa.

Tuszowanie:

Obecnie istnieją setki różnych tuszy do rzęs. Do dyspozycji są maskary podkręcające, pogrubiające, wydłużające, zagęszczające i modelujące rzęsy. Dostępne są w formie wodoodpornej lub nie. Specjalnie wyprofilowane szczoteczki (gumowe lub z włosia) ułatwiają nakładanie tuszu oraz modelowanie rzęs. Coraz więcej firm dodaje do swych tuszy odżywki. Mają one działanie nie tylko podkreślające rzęsy, ale również pielęgnacyjne już podczas tuszowania ich. Dzięki zastosowaniu witamin E, B, ceramidów, czy wosków, włoski wyglądają zdrowiej i stają się mocniejsze. Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu lepszego efektu, można nałożyć kilka warstw tuszu. Tuszując rzęsy zarówno górne jak i dolne powiększysz optycznie oko i uzyskasz ciekawszy efekt.

Rzęsy po nałożeniu tuszu wyglądają lepiej, gdy są wyszczotkowane. Włoski są wtedy rozczesane i można mieć pewność, że rzęsy nie są sklejone. Można do tego zabiegu użyć specjalnej szczoteczki do rozczesywania lub wykorzystać umytą szczoteczkę po starej maskarze.

Aby rzęsy były zdrowsze należy pamiętać o kilku zasadach:

• Do słabych rzęs nie powinno się stosować tuszy wodoodpornych. Obciążają one rzęsy, a ich demakijaż wymaga wiele wysiłku. Mocne i długotrwałe pocieranie rzęs przyczynia się do ich szybszego wypadania.
• Należy stosować odżywki, które pobudzą, wzmocnią oraz odżywią rzęsy.
• Sklejone rzęsy należy przeczesywać grzebyczkiem do rzęs.
• Nie należy pocierać rzęs, szczególnie wtedy, gdy są wytuszowane.
• Maskarę powinno się nakładać tylko na dobrze oczyszczone rzęsy.
• Używając zalotki należy pamiętać, aby używać jej tylko na oczyszczone, wysuszone rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *