zabiegi peelingi twarz

Zabiegi złuszczające na twarz i ciało – peelingi

W ferworze codziennych obowiązków często zapominamy, jak powinnam wyglądać właściwa pielęgnacja o nasze ciało. Zwykle starcza nam czasu jedynie na szybki prysznic przed wyjściem, a nasza skóra jest o wiele bardziej wymagająca. Jeśli chcemy wyglądać młodo oraz cieszyć się pięknym i gładkim ciałem, powinniśmy od czasu do czasu zafundować sobie wybrane zabiegi na ciało. Przy okazji nasze zainteresowanie powinny wzbudzić także inne zabiegi odmładzające, w tym zabiegi kosmetyczne na twarz. Aby skutecznie poprawić kondycję skóry, po prostu trzeba udać się do salonu kosmetycznego. W dzisiejszych czasach do lamusa odeszły już woda i mydło jako forma pielęgnacji. Nasze ciało jest o wiele bardziej wymagające, skóra wrażliwsza i domowe metody przestają być wystarczające. Warto zatem zdecydować się na profesjonalne złuszczanie naskórka.


Warto w tym miejscu udzielić odpowiedzi na nurtujące pytanie, o co właściwie chodzi z tym złuszczaniem i dlaczego zabiegi kosmetyczne twarzy są tak istotne? Nasza skóra składa się z kilku warstw, a najbardziej zewnętrzną z nich stanowi warstwa rogowa. W całym naszym życiu ulega ona ciągłemu złuszczaniu i regeneracji, a proces ten trwa nieprzerwanie. Problem jednak w tym, że aby mogły powstać komórki nowej, zdrowej tkanki, stara warstwa rogowa musi zostać usunięta, robiąc tym samym miejsce nowej, gładkiej skórze. Dlatego też złuszczanie skóry jest bardzo istotne dla szybszego przebiegu tego procesu i tym samym dla poprawy kondycji i wyglądu naszego ciała.
Istnieje kilka metod kosmetycznych. Jedną z nich jest peeling z kwasem glikolowym. Zabieg ten ma na celu po pierwsze złuszczenie naskórka, na którym tak bardzo nam zależy, a po drugie – poprzez zastosowanie kwasu glikolowego – wypowiedzenie wojny zmarszczkom, przebarwieniom i bliznom. Złuszczanie kwasami służy głębokiemu nawilżeniu, ogólnej regeneracji skóry i przywróceniu jej sprężystości, zwiększeniu grubości skóry właściwej, która wraz z wiekiem staje się coraz cieńsza oraz wspomnianemu już rozjaśnianiu przebarwień, wygładzaniu zmarszczek, a także spłycaniu i uniewidacznianiu blizn, w tym także potrądzikowych. Zabiegi kwasem mogą być przeprowadzane na osobach z praktycznie każdym rodzajem cery.

 
Znakiem naszych czasów jest nie tylko fakt, że kobiety zwracają uwagę na gabinet kosmetyczny oferta. Także zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Właściwie w kosmetologii, jeśli chodzi o usługi pielęgnacyjne, nie ma rozgraniczenia na zabiegi typowo kobiece i typowo męskie. Także panowie mogą się poddać oczyszczaniu, pielęgnacji dłoni i nóg czy wybrać z oferty dowolne zabiegi na twarz. Co innego w przypadku zabiegów upiększających, do jakich zalicza się na przykład przedłużanie rzęs Warszawa. Na tę przyjemność decydują się już wyłącznie panie. Oczywiście można rozpatrywać ten zabieg w kontekście korzyści, jakie czerpie z niego płeć przeciwna do pięknej – wszak żaden mężczyzna nie oprze się zalotnemu i uwodzicielskiemu spojrzeniu spod długich i gęstych rzęs.

 
Wracając jednak do kwestii złuszczania naskórka i dobrodziejstw z niego płynących. Na uwagę zasługuje jeszcze jedna metoda, mianowicie mikrodermabrazja zabieg. Kontrolowane i bezbolesne złuszczanie naskórka odbywa się tutaj za pomocą diamentowych głowic. Efekty w postaci poprawy wyglądu skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla ich utrwalenia, warto jest zdecydować się na serię zabiegów. Jeśli wydaje Ci się, że wydasz na to krocie, koniecznie zapoznaj się z zabiegi kosmetyczne cennik i sama przekonaj się, że dbanie o siebie nie jest takie kosztowne, a korzyści z niego wynikające, niewspółmiernie wielkie. Zacznij cieszyć się pięknym i gładkim ciałem, które z dumą będziesz prezentować w bikini podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *