domowy sposob na rzesy

Domowy sposób na balsam do pielęgnacji rzęs przedłużonych i naturalnych

Olej rycynowy jest produktem roślinnym. Wytwarzany jest z tropikalnego drzewa Ricinuscommunis, w Polsce znanego jako Rącznik pospolity. Jego właściwości były szczególnie doceniane przez nasze babcie, które używały go do codziennej pielęgnacji. Jego działanie ma niesamowity wpływ na rzęsy, włosy, paznokcie, zniszczoną skórę dłoni, jak również stopy.

Olejek rycynowy pozyskiwany jest z nasion rącznika poprzez wytłaczanie oleju na zimno. Poddawany jest wysokiej temperaturze razem z wodą i wygotowywany. Proces ten rozkłada śmiertelnie trującą rycynę, która zawarta jest w nasionach. Więc powszechne nazewnictwo olejku rycynowego, „rycyna”, jest niepoprawne. Gdyby to rzeczywiście była rycyna, powodowałaby wymioty, silne zatrucie, a nawet śmierć.
Specyfik ten ma lepką, gęstą konsystencję. Jest w kolorach od bezbarwnego do słomkowożółtego. Ma zastosowanie nie tylko w farmakologii, ale również w kosmetyce, zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Natura dla zdrowia i urody: olej rycynowy

Kuszące spojrzenie, podkreślone oczy, to idealnie wytuszowane rzęsy lub przyciemnione za pomocą henny. Niestety takie zabiegi upiększające przy wielokrotnym stosowaniu sprawiają, że rzęsy stają się cienkie, łamliwe oraz jaśniejsze. Można zauważyć zwiększoną częstotliwość wypadania . Niestety stosowanie profesjonalnych odżywek przynosi zadowalające efekty. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest więc użycie olejku rycynowego. Odżywia on rzęsy, zwiększa ich odporność na stosowanie codziennych kosmetyków upiększających, jak również zmniejsza się ilość ich wypadania. Dodatkowym plusem jest także przyciemnienie osłabionych i rozjaśnionych końcówek.

Metoda ta sprawdza się już od lat. Najlepsze efekty uzyskać można stosując specyfik co wieczór, przynajmniej przez kilka miesięcy. Do tego zabiegu wykorzystuje się patyczek kosmetyczny lub dobrze oczyszczoną szczoteczkę po tuszu. W przypadku jasnych, osłabionych włosków, zabieg ten można stosować także na brwi.

Domowy przepis na balsam do pielęgnacji rzęs:

– 2 g masła kakowego
– 2 g oleju rycynowego
– 1 g wosku pszczelego
– 2 g masła karité
– 3 g oleju migdałowego

Wszystkie składniki należy roztopić, wymieszać i przelać do pojemniczka. Następnie delikatnie nakładać na całej długości rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *