Pedicure – malowanie paznokci i pielęgnacja stóp

Pedicure to zabieg kosmetyczny któremu poddawane są stopy. Wypielęgnowane, zdrowe stopy są ważnym elementem urody. Pedicure pomaga zachować higienę i komfort zadbanych stóp . Zwalcza problemy z nadmiernym rogowaceniem naskórka, poceniem się stóp. Regularnie wykonywany przeciwdziała pękaniu skóry na pięta ,odciskom, powoduje ze skóra na stopach jest miękka, delikatna, a paznokcie równe ,mogące pochwalić się najmodniejszym w tym sezonie kolorem lakieru.

Podstawowy podział zabiegu pedicure to : kosmetyczny, leczniczy i biologiczny.

W salonach kosmetycznych najczęściej spotykamy się z pedicurem kosmetycznym, który skupia się na wyglądzie naszych paznokci. Opiłowuje je ,skraca oraz maluje. Ważnym elementem zabiegu są czynności związane z pielęgnacja pięt ,które maja na celu usunięcie zgrubiałego naskórka. Do tego wykorzystuje się takie narzędzia jak : cążki do obcinania skórek, frezarki, omegi. Pedicure często zakończony jest przyjemnym masażem, który podudzi zmysły i pozwoli na relaks.
Istnieje również forma pedicure biologicznego, który wykonuje się podobnie to wyżej opisanego z różnica, ze podczas wykonywania zabiegu nie używa się narzędzi i akcesoriów metalowych.

Pedicure leczniczy natomiast obejmujący wszystkie czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym z rozszerzeniem o zabieg usunięcia modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci. Ta forma pedicure często wykonywana jest w specjalnie przygotowanych do tego salonach podologicznych.

Pedicure jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych w salonach, zanim jednak zdecydujemy się na takie zabieg warto poznać podstawowe przeciwwskazania:
-obecność zmian zapalnych na skórze stóp
-żywo czerwone ogniska, pęcherze, krosty, strupy
-bardzo głębokie pęknięcia
-zmiany chorobowe pochodzenia wirusowego i bakteryjnego
-łuszczyca i grzybica stóp i paznokci
-brodawki wywołane wirusem HPV
-drożdżyce paznokcie
-wrastający paznokieć

Podczas wykonywania zabiegu przedłużania rzęs możesz również wykonać Pedicure – oszczędzasz czas i pieniądze – sprawdź cennik zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *