doczepianie sztucznych rzes

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs – doczepianie sztucznych rzęs

Twoje rzęsy są krótkie, jasne i cienkie? Marzysz o tajemniczym spojrzeniu pełnym blasku? Dzięki zabiegowi przedłużenia oraz zagęszczenia rzęs możesz pozwolić sobie na rzęsy o których zawsze marzyłaś. Zabieg ten aktualnie jest jednym z najchętniej oraz najczęściej wybieranym zabiegiem kosmetycznym.


Zabieg polega na doklejaniu za pomocą specjalnego kleju pojedynczej rzęsy syntetycznej do rzęsy naturalnej. Dzięki temu uzyskuje się efekt zagęszczenia, podkręcenia oraz wydłużenia rzęs nawet o 50%. Procedura przedłużania i zagęszczania rzęs wykonywana jest na łóżku kosmetycznym w pozycji leżącej. Podczas całej aplikacji klientka ma zamknięte oczy. Na dolną powiekę przykleja się plasterki bądź żelowe, chłodzące płatki, w celu ochrony skóry pod oczami i oddzielenia dolnej linii rzęs.

Przed przystąpieniem do zabiegu rzęsy powinny zostać odtłuszczone profesjonalnym preparatem. Do każdego oka przykleja się ok 80-100 rzęs syntetycznych. W zabiegu używane są rzęsy różnego rodzaju długości, grubości oraz podkręcenia, dzięki czemu sama możesz zdecydować, jak długie rzęsy pragniesz mieć. Przyklejane rzęsy są lekkie, zachowują się i wyglądają jak naturalne. Zabieg nie doprowadza do reakcji alergicznych , gdyż klej nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Przedłużenie rzęs jest procedurą całkowicie bezbolesną, wręcz pozwalającą na zrelaksowanie się. . Na koniec aby nadać rzęsom odpowiedni wygląd i kształt przeczesuje się je szczoteczką. Ekspert przed przedłużeniem rzęs podpowie jak należy dbać o rzęsy oraz doradzi co zrobić by uzyskać jak najlepszy efekt. Zabieg trwa nawet do 3 godzin, aczkolwiek efekt końcowy jest niesamowity Sztuczne rzęsy w każdej chwili można usunąć za pomocą specjalnego, bezpiecznego preparatu podczas krótkiej wizyty w salonie kosmetycznym. Nie należy ich w żadnym wypadku samodzielnie wyrywać lub usuwać.
Po przedłużeniu gwarantowany jest całkowity komfort psychiczny. Uzyskuje się piękny, naturalny wygląd bez konieczności malowania rzęs, a jednocześnie twarz wydaję się być odmłodzona.
Profesjonalnie założone rzęsy utrzymują się dopóki naturalny włos nie wypadnie. Naturalna rzęsa żyje około 2-3 miesięcy. Po upływie tego czasu zostaje wymieniona na nową rzęsę. Tak więc trwałość zabiegu oceniana jest na około miesiąc. Po tym okresie część rzęs wypada wraz z naturalną rzęsą i należy je wtedy uzupełnić. Ważnymi czynnikami, które także mają wpływ na długość utrzymania się efektu są użyty klej czy materiał, z którego wykonane są rzęsy, jak również odpowiednie dbanie o przedłużone rzęsy.
Do 2 godzin po aplikacji należy unikać kontaktu oczu z wodą. Do 48 godzin zaleca się unikać parowych, gorących kąpieli, jak również korzystania z basenu. Nie powinno się używać tuszy na bazie substancji oleistych, jeżeli zachodzi taka konieczność to wskazane są jedynie tusze na bazie wody. Nie należy używać cieni, kredek, które w swoim składzie zawierają substancje oleiste czy tłuste. Powinno się stosować płyny do demakijażu na bazie wody. W drogeriach można kupić profesjonalne kosmetyki przeznaczone do oczu z przedłużonymi rzęsami. Nie powinno się stosować zalotki, jak również nie należy wykonywać trwałej ondulacji na rzęsach doklejonych. Po wykonanym zabiegu należy pamiętać, aby nie trzeć oczu. Makijaż należy zmywać delikatnymi ruchami, aby nie uszkadzać doklejonych rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *